2022.12.09 godz. 21:24 Zgorzelec, Dolnośląskie

Pożyczone pieniądze

Wyjaśnienie sytuacji

Pożyczyłam byłemu partnerowi 10 tys złotych rozstaliśmy się on nie chce oddać mi.pieniedzy nie mam spisanej umowy jedynie mam wiadomości potwierdzające to że pożyczył istnieje napewno jeszcze monitoring że wypłacał takie pieniądze z bankomatu .czy mogę coś zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Gru 2022 11:11

Dzień dobry, należy wypowiedzieć umowę pożyczki (zakładam, że nie było wcześniej umówionego terminu na zwrot) i wezwać do zapłaty. Jeżeli nie zwróci pieniędzy można pozwać byłego partnera o zapłatę. Bez umowy taka sprawa jest trudniejsza dowodowo, ale do przeprowadzenia, jeśli są dokumenty potwierdzające zawarcie umowy takie jak wiadomości mailowe czy smsowe. W razie potrzeby pomagam w dochodzeniu takich należności. Pozdrawiam, adw. Michał Filec