2023.07.08 godz. 16:50 Zgorzelec, Dolnośląskie

Pożyczone pieniądze

Wyjaśnienie sytuacji

Pożyczyłam pieniądze swojej dawnej znajomej. Spisana została umowa na raty, że co miesiąc ta osoba mi oddaje ustalona ilość pieniędzy. Problem jest tego typu że spłaca to nieregularnie i mniejszą kwotę pieniędzy jaka została ustalona w umowie. I jak przypominam się każdego miesiąca to czasem odda, a czasem jest tak że nie odczytuje lub wymyśla różnorodne wymówki. Tak samo robi też z inną nasza wspólna znajomą, tylko ona jest w gorszej sytuacji bo nie spisała z nią umowy. Nie mam pojęcia co mam w takiej sytuacji robić i nam już dość doradzania się o swoje pieniądze.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lip 2023 17:09

Dzień dobry. W przypadku braku realizacji postanowień umownych może Pani wypowiedzieć umowę i wezwać do zapłaty całej kwoty pożyczki wraz z odsetkami. W sytuacji koleżanki, musiałbym poznać stan faktyczny dotyczący samej umowy i wykonania tej umowy (przekazania pieniędzy). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl