2022.02.08 godz. 01:36 Warszawa, Mazowieckie

Brak kontaktu z pożyczkobiorcą

Wyjaśnienie sytuacji

Pożyczyłem na słowo 1500zł byłemu koledze bez umowy, na facebooku posiadam rozmowę już kilka miesięcy po samym fakcie pożyczki, gdzie na pytanie kiedy otrzymam 1500zł które pożyczyłem, dostałem odpowiedź "jak tylko będę miał", od tego czasu minęły 2 miesiące i kontakt się urwał. Czy można odzyskać pieniądze w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lut 2022 09:33

Dzień dobry! W opisanej sytuacji można rozpocząć działanie od skierowania pisemnego wezwania do zapłaty pożyczonej kwoty ze wskazaniem terminu zapłaty oraz danych do przelewu, można także od razu skierować pozew o zapłatę, w którego treści należy opisać przedmiotową sytuację oraz powołać wszelkie posiadane dowody potwierdzające zawarcie umowy oraz przekazanie pieniędzy.