2020.09.28 godz. 14:17 Łódź, Łódzkie

Praca na innym stanowisku, niż zawarte w umowie.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Jestem zatrudniony jako "Asystent ds. Fotografii", zajmuje się robieniem zdjęć produktów oraz obróbką graficzną. Ostatnimi czasy zostałem poinformowany przez mojego przełożonego, że od Października aż do świąt Bożego Narodzenia będę potrzebny na magazynie. Czy mogę odmówić takiej pracy, ze względu na to, iż w umowie nie posiadam informacji o pracy na magazynie? Poza tym nigdy takowej pracy nie wykonywałem.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2020 14:27

Kodeks pracy dopuszcza możliwość powierzenia wykonywania innej pracy niż wskazana w umowie o pracę, art. 42 par 4: Wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest wymagane w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż określona w umowie o pracę na okres nie przekraczający 3 miesięcy w roku kalendarzowym, jeżeli nie powoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)