2023.08.16 godz. 14:16 Stargard Szczeciński, Zachodniopomorskie

Praca w Niemczech , czy moge bez konsekwencji złożyć pozew do sądu

Wyjaśnienie sytuacji

Praca na własnej działalności lub gewerbe .Z powodu niemożności wystawienia rachunku (do wyplaty) "kolega" wystawił rachunek do pracodawcy na kwotę równą należnych mu pieniędzy za pracę + kwote ktorą zarobil drugi pracownik .( Bez uwzględniania danych osobowych ) . Pracodawca wypłacił bez problemów pieniadze na konto właściciela rachunku . Ten zaś z kolei nie ma zamiaru oddać koledze z pracy pieniędzy . Co należy zrobić w takiej sytuacji ? Czy można oddać sprawę do sądu bez konsekwencji prawnych ? Na dobrą sprawę to tak jakby na czarno kolega robił .. z tad też prośba o pomoc co robic

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sie 2023 14:37

dzień dobry, można próbować z powództwa o bezpodstawne wzbogacenie. Wszystko zależy od ilości posiadanych dowodów na taki stan faktyczny jak Pan opisuje.