2024.02.26 godz. 09:41 Gdańsk, Pomorskie

Czy tak można?

Wyjaśnienie sytuacji

Pracije w sklepie na kasie. Na koniec zmiany raporty i rozliczenie kasy zawsze robi szefowa ja nie mam w to wglądu. Okazuje się że co chwilę mam jakieś braki w kasie i to nie małe. Czy to zgodne z prawem, że szefowa nie udostępnia mi wglądu w moje rozliczenie? Nie widziałam nigdy na oczy żadnego raportu, więc skąd mam wiedzieć, że są tam jakieś braki?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Kubisztal

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lut 2024 11:57

Podstawowa kwestia to czy praca świadczona jest w oparciu o umowę o pracę; od tego zależy które przepisy należy stosować. Ogólnie to pismo z wnioskiem o udostępnienie raportów mogłoby odnieść skutek. Jeżeli są informacje o brakach ale bez możliwości zweryfikowania czy tak rzeczywiście jest, to może być domniemanie, że wszystko jest w porządku ale przedstawiony problem wymagałby poznania szczegółów.