2024.09.26 godz. 11:28 Gdańsk, Pomorskie

Pracodawca nie wypłacił wynagrodzenia.

Wyjaśnienie sytuacji

Pracodawca 10.09 poinformował, że z powodu trudnej sytuacji finansowej nie może wypłacić wynagrodzeń. 13.09 zwolnił część zleceniobiorców, którym nie zapłacił, z wyjątkiem dwóch osób, które otrzymały zaliczki. Osoby, które zostały w zespole, otrzymały wynagrodzenie terminowo. Pracodawca wyznaczał nowe terminy spłaty, których nie realizuje. Minęło 16 dni, kontakt jest ograniczony, a nikt nie wie, kiedy i ile otrzyma, ani czy w ogóle dostanie pieniądze. Pracodawca nie ogłosił upadłości.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Wrz 2024 12:05

Możliwe jest dochodzenie zapłaty wynagrodzenia za pracę w drodze powództwa. W tym celu należy wezwać do zapłaty wynagrodzenia, a w razie bezskuteczności wezwania złożyć pozew o zapłatę do właściwego miejscowo sądu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)