2023.04.13 godz. 10:23 Warszawa, Mazowieckie

Błędne naliczenie wynagrodzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Pracodawca naliczył mi wyższe wynagrodzenie i chce odzyskać nadwyżkę. Pytanie czy muszę ją oddawać, jeśli nie to jakie mogą być konsekwencje tego. Dodam, że nie przedłużyłem umowy i nie jestem w tym momencie pracownikiem.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2023 12:54

Dzień dobry, nadwyżkę trzeba będzie zwrócić. Byłemu pracodawcy przysługuje roszczenie o bezpodstawne wzbogacenie.