2022.12.09 godz. 18:11 Biała Podlaska, Lubelskie

Pracodawca nie chce podpisać wypowiedzenia za porozumieniem stron

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien Dobry, W obecnej pracy jestem ponad 3 lata mój okres wypowiedzenia to 3 miesiące ( umowa na czas nieokreślony). W ostatnim miesiącu ( listopad) przepracowałem oprócz godzin z grafiku około 60h nadgodzin. Ostatnimi czasy duża cześć obsady poszła na bardzo długie zwolnienia l4 a kierownik sklepu się zwolnił . Na ta chwile nie ma kierownika nas doświadczonych osób jest 2 i troje nowych pracowników do przyuczenia. My starsi pracownicy musimy zajmować się kwestiami którymi powinien zajmować się kierownik sklepu tj np dopilnowanie umów nowych pracowników, zadbanie o to aby mieli dostęp do programów sprzedażowych, aby zostały nadane im uprawnienia, kody, hasła kierowniczka regionalna nie pokazuje się na sklepie a to raczej nie leży w naszych obowiązkach. Mam nowa lepsza ofertę pracy aczkolwiek kierowniczka regionalna nie chce podpisać mi wypowiedzenia za porozumieniem . Czy w takiej sytuacji mam możliwość złożyć wypowiedzenie bez zachowania okresu wypowiedzenia z tytułu zaniedbania od strony pracodawcy? Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Gru 2022 15:17

Dzień dobry, z opisanej sytuacji nie wynikają na chwilę obecną podstawy do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym z winy pracodawcy. Zapraszam do kontaktu z Kancelarią w celu dokładniejszego zweryfikowania możliwości ewentualnego rozwiązania umowy. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)