2023.05.30 godz. 16:21 Warszawa, Mazowieckie

Pracodawca nie wypłacił mi pieniędzy za przepracowany miesiąc na umowie zlecenie.

Wyjaśnienie sytuacji

Zmieniłem pracodawcę - były pracodawca mimo zapewnień nie przelał mi pieniędzy (mam dowody w postaci przelewów z wcześniejszych miesięcy z tytułami przelewów). Mam świadków na to, że faktycznie pracowałem w tym miesiącu. Mam dowody w postaci rozmów, że faktycznie wykonywałem prace podczas tych dni. Niestety - były pracodawca umyślnie zablokował moją firmową skrzynkę mailową. W jaki sposób mogę wyegzekwować zapłatę wynagrodzenia, gdy rozmowa / maile nie pomagają? Sprawa dotyczy umowy zlecenie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Maj 2023 15:33

dzień dobry, należy wezwać zleceniodawcę do zapłaty a w dalszej kolejności skierować sprawę do sądu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl