2020.03.14 godz. 17:30 Kalisz, Wielkopolskie

Art. 168 KP w obliczu koronawirusz

Wyjaśnienie sytuacji

Pracodawca przysłał informacje, że w związku z koronawirusem oraz z zamknięciem zakładu pracy udziela nam urlopów zgodnie z art. 168 KP. Taka sama sytuacja ma się również do tych pracowników, którzy nie mają zaległego urlopu oraz nie przysługuje im taki wymiar urlopu w danym roku kalendarzowym. Czy to jest zgodne z prawem? Proszę o szybką i rzetelną odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2020 09:56

Witam pracodawca może tak postąpić jedynie w stosunku do pracowników, którzy do wykorzystania mają zaległy urlop wypoczynkowy. W pozostałym przypadkach wymagany jest wniosek pracownika o udzielenie urlopu wypoczynkowego. Z poważaniem adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)