2024.01.16 godz. 17:16 Ślesin, Wielkopolskie

Pracodawca unika kontaktu ,jest winien 4500 zł za wrzesień i październik ,nie można się skontaktować by uzyskać świadectwo pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Mój pracodawca od wrzesnia unika kontaktu ze mną . Nie mogę otrzymać swoich zaległych pieniądzy oraz dokumentów. Pracowałam na stanowisku sprzedawca w butiku,szefowa przestała przyjeżdżać do sklepu. Unika kontaktu ,nie odbiera telefonów, listów,nie otwiera drzwi do mieszkania. Nie mogę zacząć nowej pracy ,ponieważ nie mam żadnych do dokumentów. Sporadycznie zaczęła odzywać się przed świętami ,że odda mi pieniądze do świąt ale nic z tego . Zgłosiłam sprawę również do inspekcji pracy. Chciałbym złożyć pozew do sądu pracy ale nie wiem jak go napisać.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sty 2024 16:22

Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatną pomocą w sporządzeniu pozwu, zapraszam do kontaktu.