2019.12.15 godz. 11:29 Gdynia, Pomorskie

prawo pracy

Wyjaśnienie sytuacji

pracowałem w firmie od 01.07.2012 do 30.11.2018 następnie od 01.07.2019 (umowa na czas określony do 30.06.2020) nie mam w umowie zapisu o możliwości wypowiedzenia przez strony powiedziano mi w firmie że obecnie ie trzeba czy mogę tą umowę wypowiedzieć i jaki okres wypowiedzenia mnie obowiązuje

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Gru 2019 08:54

W umowie o pracę nie musi się znajdować zapis o możliwości wypowiedzenia - to uprawnienie przysługuje bezpośrednio z Kodeksu pracy. W Pana przypadku okres wypowiedzenia wynosi jeden miesiąc (Art. 36 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)