2019.12.18 godz. 16:22 Warszawa, Mazowieckie

Zezwolenie na pobyt czasowy

Wyjaśnienie sytuacji

Pracownik ma katę pobytu czasowego, rozwiązuję umowę o prace za porozumieniem stron i informuje o tym Wojewodę. Czy karta pobytu będzie anulowana automatycznie czy można nadal pracować na tej karcie u innego pracodawcy? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Gru 2019 14:15

Jeśli cudzoziemiec będzie chciał podjąć pracę u innego pracodawcy, to powinien złożyć wniosek o zmianę zezwolenia na pracę zgodnie z art. 120 ustawy o cudzoziemcach. Moim zdaniem najpierw warto uzgodnić pracę z nowym pracodawcą, złożyć wniosek o zmianę zezwolenia i w międzyczasie rozwiązać umowę z dotychczasowym pracodawcą. Inaczej będą podstawy do cofnięcia zezwolenia, bo cudzoziemiec przestaje spełniać wymogi w nim określone
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)