2021.09.25 godz. 09:57 Kraków, Małopolskie

Czy mogę

Wyjaśnienie sytuacji

Pracuję na etacie - nauczyciel Prowadzę działalność nierejestrowaną - korepetycje Czy zostając wspólnikiem spółki zoo - Transport nadal mogę rozliczać się w ramach działalności nierejestrowanej? Czy będąc wspólnikiem spółki zoo/nie będącym członkiem zarządu/ narażona jestem na jakąś odpowiedzialność karną związaną z działalnością spółki? Czy mam jakieś obowiązki? Czy wszystkim zajmuje się zarząd?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Wrz 2021 12:48

Samo posiadanie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością nie jest przeszkodą w prowadzeniu działalności nierejestrowanej. Zasadniczo za sprawy spółki odpowiada zarząd spółki. A zarząd - najogólniej mówiąc - jest "rozliczany" przez zgromadzenie wspólników. Wspólnikowi sp. z o.o. z samego tytułu posiadania udziałów nie grozi żadna odpowiedzialność karna ani za zobowiązania spółki. Poza utratą wkładów.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)