2020.02.10 godz. 19:15 Kudowa-Zdrój, Dolnośląskie

Zle obliczona wyplata

Wyjaśnienie sytuacji

Pracuje na umowę o pracę na czas nieokreślony.Moje wynagrodzenie to 2950 zł brutto plus plus premia uznaniowa 150 zł brutto. W dniu 10.02 otrzymałam wypłatę 2632 zł 10 gr uważam.iz jeśli źle źle obliczona. Gdyż w styczniu miałam dodatkowo 29 h nagdodzin ( w tym są 3 soboty Plus 6 h nagdodzin w tyg. Czyli 2950zl brutto + 150 zł brutto plus 29 h nadgodzin oraz w tym jeszcze było 6 dni urlopu. I jak to się zsumuje to mi wychodziło ok 2865zl netto.a nie 2632,10. Co mam zrobić z nieuczciwym pracowca?Sytuacja nie była pierwszy raz to już któryś raz z kolei.Tak samo wypłaty po terminie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lut 2020 15:08

Niewyplaconego wynagrodzenia i odsetek za opóźnienie w wypłacie dochodzi się w drodze powództwa, które warto poprzedzic wezwaniem do zapłaty. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)