2023.07.24 godz. 12:47 Kunowo Kujawskie, Kujawsko-pomorskie

Urlop

Wyjaśnienie sytuacji

Pracuję w szkole podstawowej jako sprzątaczka. W lutym skonczylam 60 lat, ale dopiero od 1 października odchodzę na emeryturę. Dzięki temu otrzymam nagrodę z okazji 40 lat pracy. Ile dni urlopu przysluguje mi obecnie? Dyrekcja twierdzi, że 20 a nie 26, bo nie pracuje caly rok. Będę wdzięczna za pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lip 2023 14:10

Dzień dobry, wymiar urlopu zależy od stażu pracy łącznego. Żeby mieć 26 dni trzeba przepracować 10 lat - w to wlicza się też wyksztalcenie. Proszę napisać jakie ma Pani wykształcenie i jaki staż pracy łącznie
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)