2023.09.21 godz. 11:16 Częstochowa, Śląskie

Prawo do lokalu we Wspólnocie Mieszkaniowej

Wyjaśnienie sytuacji

Moi rodzice mają własnościowe prawo do lokalu od ponad 30 lat. Zarządem lokalu zajmuje się ZGM. Po śmierci mama poprosiła ZGM o przesłanie informacji o aktualnym saldzie. W odpowiedzi ZGM stwierdził, że musi przyjść do ich siedziby z aktem notarialnym. Moja mama ma 87 lat i zaawansowaną osteoporozę tak, że z trudem porusza się po mieszkaniu. Dlatego nie spełnimy żądania ZGM. Wydaje mi się, że rodzice jako współwłaściciele mają te same prawa i mama nie musi niczego udowadniać bo ZGM powinien traktować obu tak samo a traktował tylko tatę jak właściciela i tylko jemu przysyłał rozliczenia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Wrz 2023 08:38

Szanowny Panie, Zarządca ma obowiązek udzielić w/w/ informacji współwłaścicielowi. Najlepiej byłoby wziąć od mamy pisemne pełnomocnictwo i samodzielnie wyjaśniać przedmiotową sprawę. Pozdrawiam serdecznie, adwokat dr Kinga Karaś
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)