2021.09.23 godz. 10:28 Lębork, Pomorskie

Dziedziczenie po odrzuceniu spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Prawo lokalowe . Czy dziedziczę dług mieszkaniowy po odrzuceniu spadku po zmarłej mamie,ona była głównym najemcą,byłem tam zameldowany. Teraz mam od 3 lat mieszkanie socjalne,które dostałem jeszcze za życia mamy. Chcę przenieść się na inne mieszkanie ale ponoć mam dług i to mi przeszkadza. Nadmieniam,że moje mieszkanie nie jest zadłużone

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2021 13:18

Dzień dobry, to że mama była głównym najemcą mieszkanie nie oznacza, że nie jest Pan solidarnie odpowiedzialny za zadłużenie. Wszystko zależy, czy w czasie w którym mieszkał Pan z matką był Pan osoba pełnoletnią, jak również czy nakaz zapłaty obejmował również Pana. Jeżeli tak było to odrzucenie spadku nie zwalnia Pana z długu. Proszę ustalić z jakiego tytułu ma Pan dług.Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)