2024.06.06 godz. 23:09 Nidzica, Warmińsko-mazurskie

PRAWO RODZINNE 1) PROBLEM W ODWIEDZINACH DZIECI(BRAK MOZLIWOŚCI PRZEBYWANIA Z DZIECMI SAM NA SAM) 2)BRAK MOŻLIWOŚCI DECYZJI O DZIECIACH(SZCZEPIENIA-CHRZEST)

Wyjaśnienie sytuacji

Rozstałem się z partnerka z którą mam bliźniaki , na co dzień mieszkaliśmy w Holandii, na jej proźbe zgodziłem się zeby wyjechała z dziećmi do Polski na 2 miesiące-dalej przebywa w Polsce bez mojej zgody ,powiedzmy ze przystaje na to ale ogranicza mi kontakty z dziecmi,jestem raz na 3 tygodnie w odwiedzinach .Nie mogę być sam na sam z dziećmi np spacer lub zabranie dzieci do moich rodziny nie wchodzi w grę -tak mi powiedziła.Nawet wyznacza mi konkretna godzinne i czas wizyty ,zbroniła mi chrztu i sczepienia dzieci.Co mogę zrobic w takiej sytuacji,dodam tylko ze prawa mamy równe . Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2024 10:05

W takiej sytuacji konieczny będzie wniosek o uregulowanie kontaktów z dziećmi. W razie braku porozumienia tylko sąd jest władny do wydania orzeczenia w tej sprawie. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)