2022.05.05 godz. 18:05 Kwidzyn, Pomorskie

Próba wyłudzania większej kwoty z podziału majątku i nie rozliczanie przez sąd hipoteki

Wyjaśnienie sytuacji

Podział majątku został złożony w 2015 roku. Wartość wspólnego mieszkania podana była na kwotę 170 tys. Na mieszkaniu ciąży hipoteka która sąd nie wziął pod uwage i na sprawie odwoławczej wnioskodawczyni powiedziała że spłaci kredyt samodzielnie i to będzie wliczane na poczet własnego wkładu majątkowego. Gdyż powód od 7 lat nie wpłacił nawet. 1 zł. Powód usłyszawszy chęć spłaty i ugody zada rzeczonoznawcy bo obecnie wartość mieszkania jest większa. Czy tak można? Przecież to wyludzenie i może trwać 10 lat i czekać aż będzie droższe mieszkanie. Liczy się wartość w dniu złożenia?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2022 20:41

Niestety - stan z dnia rozwodu, ale ceny aktualne.