2023.11.29 godz. 11:46 Myślenice, Małopolskie

Problem alkoholowy męża brak zainteresowania synem problem z płaceniem alimentów szantaż że odbierze mi syna

Wyjaśnienie sytuacji

Mój mąż pije od początku małżeństwa. Od pół roku mieszkamy osobno przez ten czas widział syna parę razy. W toku jest sprawą o alimenty. Mąż teraz żąda widzen z dzieckiem chce zabrać go do swojego domu w którym nie ma warunków - alkoholizm / toksyczna teściowa jest między nami konfilkt. Czy jeśli ja od pół roku sprawuję opiekę nad synem utrzymuję go sama to mąż teraz może poprostu odebrać syna ze żłobka? Zabrać go ode mnie z domu ? Czy jeśli mój mąż pije a doszłoby do takiej sytuacji to mogłabym to gdzieś zgłosic? Czy ma prawo do zabrania go bez mojej zgody ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Karolina Domagała

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2023 22:13

Konieczne jest jak najszybsze uregulowanie spraw dziecka (władza rodzicielska, kontakty). Jeżeli potrzebuje Pani kompleksowej pomocy prawnej, zapraszam do kontaktu (jestem z Krakowa). Z poważaniem adw. Karolina Domagała tel. 667-962-671 email: karolina.domagala@adwokatura.krakow.pl.
Tak Nie

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lis 2023 13:37

Dzień dobry, ojciec dziecka ma prawo do kontaktu z dzieckiem na równi z matką. Ich ograniczenie lub nawet pozbawienie może nastąpić jedynie na drodze sądowej po spełnieniu określonych warunków.