2023.06.05 godz. 09:58 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Problem z deweloperem oraz jego podwykonawcami o wykonanie poprawek w mieszkaniu.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Zakupiłem mieszkanie od dewelopera i po roku balustrada oraz branka wyjściowa, ktora znajduje się tarasie rdzewieje oraz się wykrzywia „ mimo to, ze wszystko jest z aluminium” za każdym razem dzwoniąc do dewelopera odsyła mnie on do podwykonawcy, który zajmował się w/w tarasem. Niestety nie ma żadnego kontaktu z ta firma. Teraz moje pytanie brzmi? Jak mogę zmusić do tego aby przyszedł i naprawił usterki z rekojmi czy tez gwarancji? Czy mogę wezwać inna firmę specjalizująca się ta usługa i wystawić fakturę na firmę w/w Pana? Czekam za informacja. Dziękuje bardzo. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Cze 2023 11:23

W pierwszej kolejności należy złożyć pisemną reklamację kierowaną do dewelopera. W zależności od odpowiedzi ze strony dewelopera (akceptacja lub odrzucenie), możliwe jest podjęcie dalszych kroków - mi.in. naprawa we włąsnym zakresie i pozwanie dewelopera o zwrot poniesionych kosztów. Zapraszam do współpracy w tym zakresie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)