2023.07.05 godz. 13:19 Warszawa, Mazowieckie

Problem z długami - sądowe wezwanie do zapłaty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry, Jakiś czas temu otrzymałam wezwanie sądowe do zapłaty zadłużenia w kwocie 1652,76zł. W dniu dzisiejszym skontaktowałam się z działem windykacji w firmie w której mam zadłużenie (PayPo) i dowiedziałam się, że zadłużenie wynosi 2846,19zł. Dostałam informację, że zadłużenie w każdej chwili może trafić do komornika i spłata ma zostać dokonana w dniu dzisiejszym. Po prośbie o rozłożenie na 4 równe raty ponieważ nie jestem w stanie tego spłacić, usłyszałam, że nie ma takiej możliwości by cokolwiek rozkładać i wpłata ma być dzisiaj. Czy istnieje coś co mogę jeszcze zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Kobryń

Kielce, Świętokrzyskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lip 2023 17:36

Z opisanej sytuacji wynika, że najprawdopodobniej wydany już został przez Sąd nakaz zapłaty, który jest już prawomocny. Kwota powiększała się o koszty sądowe i odsetki. Aktualnie jedynym rozwiązaniem jest próba porozumienia się z wierzycielem, może wpłata części zobowiązania zachęci wierzyciela do zawarcia porozumienia rozłożenia reszty na raty. W przypadku skierowania sprawy do komornika koszty mogą jeszcze wzrosnąć.