2023.06.16 godz. 15:55 Mysłowice, Śląskie

Problem z niepłaceniem rat przez byłą bratową

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Prosiłbym o informacje jak nalezy postąpić w mojej aktualnej sytuacji która opiszę poniżej. W 2019 roku brat ze swoją żoną poprosili mnie o zaciągniecię kredytu który będzie przez nich spłacany, W dniu 19.04.2021 roku podpisałem z każdym z osobna umowę w której zobowiązują się do spłat rat z powodu ich rozwodu. Niestety od Maja tego roku byłazona brata nie spłaca mnie i nie zamierza tego robić. Aktualnie zostały wysłane dwa wezwania do zapłaty. Kredyt został spłacony poprzez konsolidację wraz z innymi. Czy mam szanse na odzyskanie pieniędzy i w jaki sposób to zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2023 16:12

Kolejnym krokime będzie pozew o zapłatę. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl