2023.11.14 godz. 09:42 Braciejowa, Podkarpackie

Problem z oddaniem samochodu używanego kupionego od osoby prywatnej

Wyjaśnienie sytuacji

Kupiłem cztery dni temu samochód, na miejscu wydawał się być całkiem sprawny . Sprzedawca mówił ,że był jeden właściciel i stacyjka nie była przekręcona Po zakupie i sprawdzeniu w CEPiK okazuje się ,że miał czterech właścicieli i występuje dwa razy zmiana przebiegu. Chcę zwrócić samochód powołując się na to .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2023 10:17

W przypadku ujawnienia ukrytej wady fizycznej lub prawnej bądź też działając pod wpływem błędu podczas zawierania umowy sprzedaży, możliwe jest skorzystanie z uprawnień wynikających z rękojmi - żądanie dostarczenia rzeczy wolnej od wad, żądanie obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy. Oświadczenia w tym zakresie winny być złożone w formie pisemnej dla celów dowodowych. Wraz z oświadczeniem powinno nastąpić wezwanie do określonego zachowania sprzedającego (np zwrotu zapłaconej ceny). W razie bezskuteczności wezwania, konieczny będzie pozew o zapłatę.