2024.04.11 godz. 18:12 Katowice, Śląskie

Jak działać.

Wyjaśnienie sytuacji

Problem z ojcem rocznej córki.Kiedyś jak byliśmy w związku bił mnie i prawie mnie zabił potem poszedł do więzienia też za pobicie kogoś i wyszedł już nie bije ale wyzywa grozi . Ostatnio zabrał córkę i nie pasowało mu to że będę w domu dopiero o 18 pisał mi , że mam być w domu odebrać córkę o 17 a jak nie to zostawi ja pod drzwiami później zadzwonił i powiedział , że następnym razem nie popełni tego błędu i mnie zabije . Nie zgłosiłam tego na policje za każdym razem jak nie pójdzie po jego myśli i sprzeciwie się np puszczenia córki na noc straszy mnie . Nie wiem jak działać .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2024 19:37

Dzień dobry Proponuję skorzystać z pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-pomocy-dla-osob-dotknietych-przemoca-w-rodzinie Wskazane by było wyrobienie Niebieskiej Karty. Dobrze jest zabezpieczyć (zapisać SMSy, nagrać rozmowy) wszystkie przejawy gróźb. Docelowo korzystne wydaje się ograniczenie praw rodzicielskich ojcu córki i wystąpienie do sądu o zakaz zbliżania się. Z wyrazami szacunku