2023.06.14 godz. 17:55 Wrocław, Dolnośląskie

Problem z otrzymaniem świadectwa pracy, a obecny pracodawca wymaga go jak najszybciej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, dzień 31.05.2023 byl moim ostatnim dniem pracy. Do tej pory nie otrzymałam świadectwa pracy. Po rozmowie z byłym kierownikiem otrzymałam wiadomość, że świadectwo zostało wysłane 1.06.2023 listem poleconym ekonomicznym. Jednak do tej pory nie doszło. Dostałam również numer listu przewozowego. Po sprawdzeniu w systemie poczty, widnieje wiadomosć że list ten jest od 1.06.2023 w transporcie i nie sa podane żadne informacje gdzie ten list obecnie sie znajduje. Dział kadr umywa ręce, mówi że nic więcej nie może zrobić i że nie ma możliwości ponownego wysłania tego świadectwa. Co zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Cze 2023 10:22

dzień dobry, może Pan sam złożyć reklamację na Poczcie Polskiej co do przesyłki. Inna alternatywną opcją jest poproszenie o odbiór osobisty świadectwa pracy w siedzibie pracodawcy.