2023.10.18 godz. 01:21 Halinów, Mazowieckie

Problem z reklamacją, czy powinnienem dostać zwrot pieniędzy za wymianę skrzyni za którą zapłaciłem 750 zł w warsztacie i za zakup skrzynii.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Zakupiłem skrzynie biegów regenerowaną od firmy która się tym zajmuje (dostałem dowód zakupu). Niestety skrzynie musiałem reklamować raz z powodu „wycia” i została wymieniona, następnie drugi raz znowu z powodu „wycia” i został wymieniony olej lecz mało to pomogło. Reklamowałem skrzynie 3 raz z powodu że uszkodziła sie obudowa. Teraz reklamuje 4 raz lecz chciałbym zwrot kosztów proszę mi powiedzieć co mi przysługuje, za usługę wymiany skrzyni gdy kupowałem ją 1 raz zapłaciłem 750 zł mam to na fv. Czy powinienem dostać zwrot pieniędzy za skrzynie oraz wymianę skrzynii

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2023 18:55

Zależeć to będzie od tego ile czasu upłynęło od zakupu i od tego czy kupił Pan jako konsument czy jako przedsiębiorca i jakie były warunki zakupu. Jeśli nie upłynął czas dla roszczeń z rękojmi to można będzie z nich skorzystać tj. m.in. zażądać odstąpienia od umowy i zwrotu zapłaconej ceny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)