2023.06.11 godz. 23:28 Kraków, Małopolskie

Problem z rozwiązaniem kontraktu o wynajem mieszkania w Holandii

Wyjaśnienie sytuacji

Wraz z czterema innych studentami wynająłem dom studencki z kontraktem na okres minimum jednego roku. Przy podpisywaniu kontraktu właściciel mieszkania zapewnił nas, iż możemy rozwiązać kontrakt przedwcześnie jeżeli znajdziemy osobę, która będzie skłonna zająć nasze miejsce. Wcześniej w tym roku trzech z tych studentów, skorzystało z tej opcji, a właściciel rozwiązał z nimi kontrakt. Teraz, gdy ja chciałem zrobić to samo i znalazłem dwie osoby chętne na zajęcie mojego miejsca, wynajmujący odmówił podpisania z nimi kontraktu. Czy jest coś co mógłbym zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Cze 2023 11:49

Co do zasady właściciel nieruchomości ma możliwość odrzucenia zaproponowanego zastępstwa. To właściciel decyduje z kim podpisze umowę. Niemniej jednak zapraszam z kopią umowy w wiadomości email: slawomir.suski@adwokatura.pl