2024.03.04 godz. 19:27 Lublin, Lubelskie

Problem z sąsiadami ze względu na brak izolacji akustycznej

Wyjaśnienie sytuacji

Po 22 do 6 rano nie da się nic zrobić w mieszkaniu, odrazu Pani z piętra wyżej puka drzwi i chce się kłócić. Doszło do tego, że zgłosili sprawę na policję O 3 nocy przyszedł policjant, sprawdził mieszkanie czy nie ma obcych ludzi. Po zapytaniu czy słychać coś na klatce, otrzymałem negatywna odpowiedz Teraz sąsiadka grozi zgłoszeniem sprawy do agencji, która jest pośrednikiem między mną a właścicielem Nie mogę nic w mieszkaniu robić, nawet dzięki chodzenie bardzo przeszkadzają Pani Skoro izolacja akustyczna jest na najgorszym poziomie oraz sąsiadka jest specyficzna, mogę ignorować groźby ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 17:12

Skoro Policja nie stwierdziła naruszeń, najpewniej art. 51 Kodeksu wykroczeń, który mówi (zakłócanie spokoju i spoczynku nocnego), to nie przejmowałbym się tym. Oczywiście należy korzystać z lokalu z poszanowaniem praw innych, o tym mówi art. 144 Kodeksu cywilnego. Należy powstrzymywać się od działań, które zakłócają korzystanie z sąsiednich lokali "ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych". Istotne jest też, czy sąsiedzi poniżej mają zastrzeżenia, bo to oni raczej bardziej powinni odczuwać zakłócenia. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)