2019.10.31 godz. 13:56 Szczecin, Zachodniopomorskie

Problem z uzyskaniem stypendium socjalnego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, jestem studentem 3 roku, z uwagi na niski dochod w rodzinie do tej pory korzystalem z pomocy materialnej od mojej uczelni, jednak w tym roku konieczne jest dostarczenie dokumentu, ktorego organ administracji publicznej nie chce mi wydac, poniewaz nie korzystam z pomocy z tego organu, tj. zaswiadczenie o sytuacji dochodowej i majatkowej rodziny, bez tego dokumentu sprawa przyznania mi stypendium nie zostanie rozpatrzona. Co moge zrobic w takiej sytuacji? Po czyjej stronie lezy wina? Jestem pewien, ze jest to problem, ktory dotknal tysiecy studentow w kazdym miescie...

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Dominika Gąsior

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Paź 2019 14:25

Witam, zgodnie z art 217 par. 2 KPA, zaświadczenie wydaje się, jeżeli: urzędowego potwierdzenia określonych faktów lub stanu prawnego wymaga przepis prawa lub osoba ubiega się o zaświadczenie ze względu na swój interes prawny w urzędowym potwierdzeniu określonych faktów lub stanu prawnego. Natomiast na odmowę wydania zaświadczenia służy zażalenie. O ile jest spełniona jedna z powyższych przesłanek, to należy wnieść zażalenie. Pozdrawiam, Dominika Gąsior radca prawny
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)