2019.12.20 godz. 11:26 Reda, Pomorskie

Problem z uzyskaniem wypłaty z tytułu dyspozycji wkładem na wypadek śmierci.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam problem z realizacją 50% wypłaty z tytułu dyspozycji wkładem na wypadek śmierci. Złożyłam wniosek w Banku Millennium i załączyłam akt zgonu oraz kopię dyspozycji, a Bank mi odpowiedział, że nie ma takiej dyspozycji złożonej przez zmarłą.Czy informacja że nie ma dyspozycji albo że została odwołana, to znaczy to samo? Ponadto, Bank twierdzi, że muszę mieć postanowienie sądu o nabyciu spadku a przecież to jest darowizna a nie spadek. Proszę o informację czy coś w tej sprawie można jeszcze zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Gru 2019 14:20

Jeśli bank takiej dyspozycji nie ma ( bo została odwołana albo nigdy nie była złożona), to pieniądze na rachunku wchodzą w skład spadku i konieczne jest uzyskanie stwierdzenia nabycia spadku ( sądownie lub u notariusza), aby móc wypłacić te środki na rzecz spadkobierców.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)