2022.02.23 godz. 15:53 Kartuzy, Pomorskie

Problem z współwłaścicielami ułamkowych części mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Odziedziczyłam mieszkanie po mamie, ale współwłaścicielami ułamkowych części ( 6 m2 mieszkania) są 4 obce mi osoby ze strony ojczyma. Aby uregulować sprawę własności złożyłam w sądzie wniosek o dział spadku. Jeden z współwłaścicieli zmarł a jego dwie córki nie chcą przeprowadzić postępowania spadkowego. Sąd mnie zobowiązuje do przedłożenia aktu poświadczenia dziedziczenia po zmarłym, a ja nic nie mogę zrobić bo córki spadkobiercy nie chcą udzielić żadnych informacji zasłaniając się RODO. Sąd informuje mnie że jeżeli nie dostarczę dokumentu w ciągu 30 dni to umorzy sprawę. Co mam w tej sytuacji zrobić? Pozostałe dwie osoby zażądały za swoje udziały spłaty dwukrotnie wyższej niż kwota z wyceny mieszkania z ubiegłego roku, kiedy złożyłam w sądzie wniosek o dział spadku (w międzyczasie ceny mieszkań wzrosły).

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2022 17:30

Proszę złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym, a następnie do sprawy o dział spadku wniosek o zawieszenie postępowania do czasu rozstrzygnięcia sprawy spadkowej po zmarłym współwłaścicielu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)