2022.12.17 godz. 13:20 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Problem z wynajmującym mieszkanie. Wynajęłam mieszkanie na podstawie standardowej umowy o najem. Kobieta od której wynajmuje mieszkanie ciągle mnie prześladuje

Wyjaśnienie sytuacji

Wchodzi do mieszkania kiedy mnie w nim nie ma, nie pytając o zgodę tylko ewentualnie pisząc SMS „muszę być w mieszkaniu”. Nie mam dostępu do skrzynki pocztowe. Ona ma dodatkowy komplet kluczy. Obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia, ale kobieta przestała odbierać telefon i nie mam jak wręczyć jej wypowiedzenia, wysłałam wypowiedzenie na adres na który wynajmuje mieszkanie, gdyż ona ma dostęp do tej skrzynki. Pobiera ode mnie w gotówce pieniądze na opłaty rachunków, a przez 3 miesiące jeszcze żadnego rachunku mi nie pokazała. Co jeszcze mogę zrobić, aby się od niej uwolnić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Gru 2022 08:54

Dzień dobry, widzę tu podstawy do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym. Zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)