2023.03.07 godz. 12:31 Nakło nad Notecią, Kujawsko-pomorskie

Problem ze spadkiem, czy dzieci dziedziczą po babci jeśli matka zmarła szybciej.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam problem z mieszkaniem po tacie, całe życie cała rodzina myślała że mieszkanie było tylko na mojego tatę, a okazało się że mieszkanie w 1/2 jest taty i w 1/2 babci która zmarła przed tatą. 1/2 po babci jest wtedy dzielona na całe rodzeństwo taty (razem z nim 4 osoby), tylko jedna siostra z rodzeństwa taty zmarła jeszcze przed babcią. Czy dzieci tej siostry która zmarła przed babcią dziedziczą w tej sytuacji coś? Bo jeśli tak to mój problem polega na tym że nikt z rodziny nie ma z nimi kontaktu i w jaki sposób ich można powiadomić o takim postępowaniu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Mar 2023 13:04

Tak, dzieci zmarłej będą brane pod uwagę w postępowaniu spadkowym. W sprawie konieczne jest postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku (zarówno po babci jak i po taci) oraz w dalszej kolejności dział spadku. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)