2021.04.07 godz. 07:46 Warszawa, Mazowieckie

Problem ze zwrotem kaucji za wynajem mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Właścicielka mieszkania zadecydowała że zwroci mi kaucję za mieszkanie w przeciagu 7 dni od zdania mieszkania, po 9 dniach twierdzi iz potrąci 250zl za nieposprzatanie. Twierdzi iz przed naszym wprowadzeniem wynajela Panią sprzatajaca ktorej zaplacila taka kwote za jej uslugi. My wprowadzajac sie zastalismy rowniez brud, ale nie robilam z tego problemow- poprostu po swojemu z czasem wszystko wysprzatalam. Mieszkanie zdawane bylo w obecnosci wlascieli oraz nowych najemcow i to oni w przeciagu tych 7 dni mieli zglosic ewentualne usterki w sprzetach- usterek zadnych nie zglosili lecz tylko „brud”

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2021 17:10

Dzień dobry! Sugeruję pisemnie wezwać właścicielkę mieszkania do zwrotu całej kaucji związanej z umową najmu, wyznaczyć odpowiedni termin, wskazać nr rachunku bankowego i wysłać pismo listem poleconym na adres właścicielki mieszkania.