2023.10.11 godz. 19:32 Rzeszów, Podkarpackie

Problematyczny kursant, z którego chcę zrezygnować, jednak Zleceniodawca nie chce się zgodzić, a sam nie potrafi/ nie chce rozwiązać problemu.

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem lektorem języka angielskiego i prowadzę własną działalność gospodarczą. W roku 2020 zawarłam umowę o współpracę z prywatną szkołą językową, na podstawie której mam nauczać zdalnie kursantów, których mi przydzielą. Niestety od ok. 2 lat borykam się z bardzo problematycznym kursantem, który praktycznie nie uczęszcza na zajęcia. Na 8 planowanych lekcji w miesiącu pojawia się na 2 lub wogóle, do tego dochodzą też inne problemy merytoryczne. Wielokrotnie prosiłam Zleceniodawcę, aby rozwiązał tą sytuację, jednak bezskutecznie.Mam bardzo niską stawkę i każda godzina się liczy. Co mogę zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Marcinkowski

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2023 16:07

Wszystko zależy od tego, co jest w umowie. Jeśli otrzymuje Pani wynagrodzenie na podstawie umowy nawet w przypadku, gdy kursanta nie ma na zajęciach, to niewiele można zrobić ,bo jest Pani wynagradzana wg umowy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)