2023.09.18 godz. 17:49 Gdańsk, Pomorskie

Problemu z oddaniem pieniądze od dłuższego czasu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam problem z mechanikiem. Gdy naprawiał mój samochód pieniądze zawsze dostawał na czas. Potem pomógł mi w sprzedaży samochodu i to trochę skomplikowane bo samochód został kupiony przez jego znajomych za 11 tys 2 tys dostałam ja a resztę wziął mechanik tak jakbym prowizję. Została też sporządzania druga umowa, na której to on kupuje odemnie samochód za kwotę 30 tyś był to marzec. Według umowy pieniądze miałam dostać zaraz po Wielkanocy do dziś dostałam tylko 1000zl przekazanie pozostałej kwoty mechanik ciągle przekłada i podaje coraz to różne powody nieoddania pieniędzy. Niby wysyła przelewy ale one nigdy nie dochodzą. Zabezpieczeniem tej kwoty była umowa kupna sprzedaży jego samochodu i teraz to ja jestem według umowy jego właścicielem ale nie on zabrał samochód w kwietniu gdzy niby przesyłał mi pieniądze ale ten przelew nigdy nie dotarł a ja już nie mam pomysłu co zrobić. Nie jestem w stanie też czekać w nieskończoność na te pieniądze. Nie stać mnie też na drogiego prawnika. Proszę o kontakt mailowy. Na maila mogę również podesłać więcej informacji na temat sprawy. Chciałabym w końcu zacząć działania w tej sprawie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Wrz 2023 13:01

Konieczne jest wezwanie do zapłaty i w dalszej kolejności pozew o zapłatę. Jeśli potrzebuję Pani odpłatnej reprezentacji, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)