2022.02.08 godz. 19:36 Kraków, Małopolskie

Wzmianki na księdze wieczystej

Wyjaśnienie sytuacji

Próbuję kupić mieszkanie od dewelopera, początkowo wszystko przebiegało poprawnie. Oczekiwałam już na decyzje 2 banków w sprawie mojego kredytu na wybraną nieruchomośc (mbank oraz ING) - jednak oba banki odrzuciły moje wnioski z powodu wzmianek jakie znajdują się na księdze nieruchomosci (KR1P/00263041/5). Dowiedziałam się że zarówna ta nieruchomość jak i inne nieruchomosci dewelopera od około 2 lat sa atakowane prawdopodobnie przez byłego członka zarządku. Ponoć ta osoba ma wykorzystywać lukę w procesie i wysyłać do sądu roszczenia podając się za fikcyjne firmy lub podszywając pod podwykona

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 13:10

Dzień dobry, konieczne będzie zapoznanie się przez prawnika z decyzjami banków. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej na ten temat.