2021.03.22 godz. 19:07 Katowice, Śląskie

jak moge odzyskac prawo jazdy

Wyjaśnienie sytuacji

prokurator odebral mi prawo jazdy wszystkie kategorie.,po odwolaniu w sadzie,sad odebral mi kat.B ale zwrucil mi wszystkie kat.zawodowe.gdy chcialem odebrac prawo jazdy w wydziale komunikacji odmowiono mi wydania dokumentu jak moge odzyskac prawo jazdy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Kwi 2021 11:18

Witam serdecznie, zgodnie z obowiązującymi przepisami po zatrzymaniu jednej z kategorii prawa jazdy starosta odmawia wydania zatrzymanego prawa jazdy w określonych pozostałych kategoriach w okresie trwania zakazu na kategorię B - wynika to z art. 12 ust. 2 pkt 2 ustawy o kierujących pojazdami. Pozdrawiam serdecznie