2021.11.30 godz. 11:17 Warszawa, Mazowieckie

prośba o pomoc prawną w zajęciu egzekucyjnym kont bankowych przez komornika - mandaty ZTM z 2010r

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym prosić o pomoc w sprawie zajęcia komorniczego kont bankowych za mandaty ZTM z 2010 roku. 1. czy sprawa nie jest przedawniona? 2. jeżeli jest przedawiona czy mogę prosić o naisanie pisma o umorzenie? 3. jeżeli nie jest przedawniona czy mogę prosić o pismo w którym proszę o przedsądowne wezwanie do zapłaty aby spłacić tylko należność główną bez kosztów sądowych? 4. czy jeżeli nie da się nic zrobić prawnie i będę musiała spłacić całość mogę prosić o pisma z rozłożeniem na raty oraz uchylenie zajęcia kont? 5. czy powinnam mieć dodatkowo korespondencję z wierzycielem tj, ZTM? co napisać?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2021 11:37

Decydująca jest data wniesienia pozwu do sądu, bo ta data przerywa bieg przedawnienia.