2023.07.04 godz. 10:29 Jabłonna, Mazowieckie

Prośba o pomoc w interpretacji zapisu w umowie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Nasza córka przez obecny rok szkolny uczęszczała do klasy 0 do Niepublicznej Szkoły Podstawowej EduSpektrum. Zamysł był żeby uczęszczała tam przez kolejne 8 lat. Niestety po tym 1 roku nie jesteśmy zadowoleni z tej szkoły w związku z powyższym zrezygnowaliśmy z niej. Zapisując dziecko do szkoły wpłaciliśmy zgodnie z umową wpisowe w wysokości 2000 zł. W umowie jest zapis, że jeśli zrezygnujemy to:"przysługuje zwrot wpłaconego wpisowego w wysokości 1/8 za każdy niewykorzystany rok szkolny od 50% wpłaty wpisowego." Chodzi o wyliczenie dokładnej kwoty o jaką możemy się zwrócić do szkoły

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2023 11:02

Dzień dobry, zwrot wylicza się od 50% wpisowego czyli 1000 zł. skoro córka uczęszczała tam rok przysługuje zwrot 7/8 czyli 875 złotych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)