2023.11.24 godz. 13:51 Częstochowa, Śląskie

Prośba o wsparcie prawne: Wyłudzenie kredytu na moje dane

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałem alert z BIK. Odkryłem wyłudzenie kredytów na moje dane w firmach DUCATOS (kuki.pl) i próbę w FINPOMOC. Kredyt w kuki.pl potwierdziłem telefonicznie. W drugiej firmie, możliwe, że nie został udzielony, ponieważ nie dostałem o tym już alertu, natomiast nie ma z nimi kontaktu. Zastrzegłem dokumenty i zablokowałem umowy kredytowe. Policja zaleciła żądania kopii umów zanim złożę zawiadomienie powołując się na art. 104 ust. 3 ustawy o Prawie bankowym, jednak firma kuki.pl odmawia wydania mi dokumentów. Potrzebuję pilnej porady jakie kroki wykonać.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lis 2023 02:36

Proszę wysłać pisemne żądanie do wydania kopii dokumentów potwierdzających zawarcie umowy oraz potwierdzenie sposobu weryfikacji kredytobiorcy.

Zmodyfikowano dnia: 25 Lis 2023 02:37