2023.01.22 godz. 23:03 Kraków, Małopolskie

Co zrobić po dostaniu pozwu o alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Prosił bym o poradę co zrobić jeżeli dostanę pozew o alimenty, pisząc w skrócie, miałem kilka prac ale niestety tylko na czarno i przez krótki czas, aktualnie jestem bezrobotny, codziennie szukam pracy. Niestety nie skończyłem szkoły i nie mam zawodu. dziecko ma 3 lata a moja była dziewczyna naciska mnie na płacenie, 2 lata temu podpisałem z nią ugodę alimentacyjną ale mimo to płaciłem albo mniej niż połowę albo wcale.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2023 10:34

Dzień dobry, jak otrzyma Pan pozew o alimenty to będzie Panu przysługiwała możliwość złożenia na niego odpowiedzi, w której będzie można przedstawić swoje stanowisko.