2024.01.21 godz. 10:07 Piła, Wielkopolskie

Nagrywanie telefonem, dyktafonem.

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę napisać czy nagranie kogoś( wideo, dyktafon) jak ktoś przyznaje się do winy, sfałszowania zeznac itp. są wiarygodnym dowodem przed sądem?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sty 2024 11:04

Zależy od okoliczności sprawy oraz od sądu. W każdym razie, nagrana osoba z całą pewnością może być na okoliczności nagrane ponownie (lub po raz pierwszy) przesłuchana przed sądem. Istnieją oczywiście zakazy dowodowe, niemniej jednak broniąc swoje stanowisko warto rozważyć (a najlepiej skonsultować ze swoim obrońcą / pełnomocnikiem) wykorzystanie wszelkich dostępnych dowodów