2024.09.10 godz. 15:46 Warszawa, Mazowieckie

Proszę o informację czy komórka lokatorska,piwnica kupiona wraz z mieszkaniem ,gdzie osobno płaciłam za mieszkanie i osobno za komórkę lokatorską .

Wyjaśnienie sytuacji

Czy komórka lokatorska wchodzi do części wspólnych nieruchomości budynku mieszkalnego? Admininstracja uważa ,że jest to część wspólna,ja uważam że nie jest częścią wspólną. Administracja chce wliczyć m2 -5,44m 2 mojej komórki jako udział części wspólnych nieruchomości.Komórka mieści się na poziomie -1 ,tam gdzie są stanowiska garażowe. W akcie notarialnym jest podany udział 7149/601799 . Komórka lokatorska t0 5,44m2+66,05m2 =71,49m2 ale to jest potrzebne do opłaty podatku ,a nie do wyliczenia mojego udziału w częściach wspólnych nieruchomości. Taką informację znalazłam w internecie. " Pomieszczenia przynależne – komórki lokatorskie czy piwnice, zgodnie z ustawą, nie należą do części wspólnych nieruchomości, także wtedy, gdy znajdują się poza budynkiem zamieszkania, ale są zlokalizowane w granicach nieruchomości gruntowej.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Pałka

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2024 17:27

Właśnie dlatego, że komórka nie jest częścią wspólną, to jej metraż dolicza się do licznika ułamka, który wyraża udział właściciela we współwłasności nieruchomości wspólnej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)