2019.10.20 godz. 13:52 Gdańsk, Pomorskie

proszę o informację w jakich przypadkach można zainstalować monitoring na bloku wspólnoty oraz kto i na jakich zasadch może mieć dostęp do obrazu monitoringu

Wyjaśnienie sytuacji

na podstawie uchwały na budynku wspólnoty został zainstalowana kamera ,ktora swoim zasięgiem obejmuje podwórko, parking oraz drzwi wejsciowe do klatek i częsciowo okna niektórych mieszkań. Wgląd w aplikacę ktora obsługuje kamerę oprócz przedstawiciela wspólnoty ma również bardzo wścibski sasiąd.Proszę o podanie informacji czy osoba postronna może mieć dostęp do wizerunku osób w zasięgu kamery.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Piotr Witkowski

Gdynia, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2019 17:00

Odpowiadając na postawione pytanie, stwierdzam, ze na podstawie przedstawionego stanu faktycznego osoba postronna ( sąsiad) nie powinna mieć "wglądu" w aplikacje, która obsługuje kamery monitoringu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)