2020.08.05 godz. 17:37 Stalowa Wola, Podkarpackie

Zachówek

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę o pomoc. Co mogę zrobić gdy jest sprzedane mieszkanie po dziadku bez mojej wiedzy. Sprzedała je córka dziadka, bez mojej wiedzy, a nadmienie że do tego mieszkania mam prawo ja i siostra gdyż nasz ojciec czyli syn dziadka zmarł jeszcze przed śmiercią swojego ojca kiedy my byliśmy mali. Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy za to mieszkanie. Nadmienie, że nie mam kontaktu z ciotka a o sprzedaży dowiedziałem się niedawno całkiem przypadkiem. Jakie są ewentualne koszty bo nie mam dobrej sytuacji finansowej i czy warto. Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Sie 2020 12:01

Dzień dobry, co do zasady przysługuje Pani prawo do zachowka, jednak jest to uzależnione od tego kiedy zmarł dziadek. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)