2020.09.20 godz. 12:16 Gniezno, Wielkopolskie

Prosze o pomoc jak napisać pismo odwoławcze dotyczące rozwodu wraz z prośbą o mediacje. Pozew złożyła Żona.

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem pozew o rozwód i mam czas na odwołanie się. Chciałbym mediacje i odwołanie. Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Wrz 2020 21:05

W odpowiedzi na pozew musi Pan zając stanowisko odnośnie tego co napisała Pana żona w pozwie. Na początku pisze Pan czy zgadza się na rozwód czy też nie i w związku z tym wnosi o oddalenie powództwa. Powinien Pan odnieść do wszystkich twierdzeń żony wskazanym w uzasadnieniu pozwu tj. napisać czy to prawda czy nie, wskazać inny przebieg zdarzeń czy faktów i powołać dowody na potwierdzenie ( dokumenty, świadkowie). Co do mediacji to w odpowiedzi na pozew pisze Pan, że wnosi o skierowanie sprawy do mediacji ponieważ dostrzega możliwość utrzymania małżeństwa i opisuje Pan dlaczego tak uważa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)